Hei-kampanje

Denne uka har vi hatt Hei-kampanje på skolen vår. Den handler om viktigheten av å vise at vi ser hverandre ved å oppmuntre elevene til å hilse på hverandre når de møtes. Vi håper at skolen gjennom denne kampanjen får alle til å føle seg sett og inkludert.

Under kommer noe av det skolen har jobbet med denne uke:

  • Hvert trinn har snakket om hvorfor vi har Hei-kampanje.
  • Hvert trinn har lagd Hei-plakater med HEI på ulike språk som er hengt opp i gangene. Skolen vår er en flerspråklig skole med elever og foreldre fra mange ulike nasjonaliteter, så vi håper alle føler seg verdsett ved å møte Hei på sitt morsmål når de kommer til skolen.
  • Elevrådsrepresentantene har stått i døra til sine trinn og sagt HEI når klassekameratene har kommet på morgenen.
  • Elevene hat fått ulike utfordringer som f.eks: si hei til tre med lue, tre med joggesko og tre med olabukse.
  • Alle elevene på skolen har vært med å forme HEI på skoleplassen.
  • Alle elevene har danset BliMe-dansen sammen i skolegården.
  • Skolen har også hatt en konkurranse denne uka hvor elevene kunne komme med forslag til ord/setninger som er hyggelige å lese på veggen når de kommer på skolen, f.eks: hei, smil, fint å se deg. De ordene/setningene som velges ut skal skolen få hjelp av et reklamebyrå til å utforme slik at de kan henges opp permanent på veggen.

 

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær hvordan dine kommentardata behandles..