Koding

Nå er det fullt fokus på koding om dagen.

Jeg er veldig opptatt av forenkle mest mulig slik at jeg får med meg alle elevene. I tillegg ønsker jeg at de skulle bruke ulike sanser for å erfare koding slik at kunnskapen sitter bedre.

Etter å ha hatt ulike instruksjoner hvor elevene utførte ulike instruksjoner som gå frem, snu høyre, hopp, etc, gikk vi over til at den enkelte skulle gjennomføre algoritmer i et rutenett jeg hadde lagd på gulvet. Den enkelte skulle forflytte kroppen etter algoritmene de fikk utdelt.

Etter å ha jobbet med algoritmer på ulike måter, både med kroppen og med aktiviteter i bok og på IPad, fikk ett og ett læringspar trene på å følge algoritmer i rutenettet. Jeg hadde kopiert opp ulike algoritmer, den ene leste og kontrollerte, mens den andre gjennomførte, deretter byttet de.

Salaby har et kjempefint undervisningsopplegg som heter Kodeskolen, dette jobber elevene med parallellt med det andre.

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær hvordan dine kommentardata behandles..